مطالب مرتبط:
دوشنبه، 20 شهریور 1391 ساعت 10:10

شیخ طریقت صوفی مصر در گفت وگو با فارس: ترس ...


شیخ احمد عبدالعال از بزرگترین رهبران صوفی صاحب طریقت احمدی خلیلی مصر گفت ترس از گسترش مذهب شیعه در مصر داستان ساخته و پرداخته رژیم مبارک درراستای طرح آمریکایی-صهیونیستی ایرا ن هراسی در منطقه است.


- شیخ احمد عبدالعال از رهبران طریقت صوفی احمدی خلیلی، عضو سابق مجلس الشعب(پارلمان) و نایب رییس حزب ملی مصر در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در قاهره، خواستار اتحاد بین سنی و شیعه و صوفی در راستای خدمت به قضایای اسلامی در منطقه شد.


وی تاکید کرد که اختلاف بین سنی و شیعه و صوفی آنگونه که برخی ها گمان می کنند اختلاف عقایدی نیست بلکه اختلاف سیاسی است که در نتیجه رفتارهای رژیم های سابق به صورت اختلاف عقایدی تبلور پیدا کرده است.


وی همچنین تصریح کرد که ترس از گسترش مذهب شیعه در مصر داستان ساخته و پرداخته رژیم مبارک در راستای طرح آمریکایی-صهیونیستی ایرا ن هراسی در منطقه بوده است.


      ****متن کامل این مصاحبه به شرح ذیل است**** فارس: در ابتدا بفرمایید نظر شما درباره طرح ابتکاری یکی از ائمه صوفی درباره اتحاد بین شیعی و سنی و صوفی در مصر چیست؟ اولا این یک طرح بسیار خوبی است و همه ما باید از این طرح بهره ببریم و سعی کنیم صفوف امت اسلامی در مقابله با دشمن خارجی را متحد کنیم و آتش فتنه ای که ممکن است بین سنی و شیعه یا صوف

آخرین مطالب:
ژنرال قاسم سلیمانی محور بحث کاربران شبکه های اجتماعی ترکیه
پیمان امنیتی آمریکا-افغانستان در صورت نیاز قابل تغییر است/همسایگان نگران نباشند
"یا علی" لرزه بر اندام صهیونیست ها انداخت
"یا علی" لرزه بر اندام صهیونیست ها انداخت
چهره عجیب سرباز عراقی/تصویر
انفجار بمب صوتی در مرکز کربلا
یعلون: هرگز از کرانه باختری خارج نخواهیم شد
حضور ایران در هاله ای از ابهام عربستان سعودی مهمان ویژه نمایشگاه کتاب قاهره شد
بیوه زنی که آموزش انتحار می دهد
واکنش های جهانی به سخنان فریبکارانه نتانیاهو در سازمان ملل

شیخ طریقت صوفی مصر در گفت وگو با فارس: ترس ...

شیخ طریقت صوفی مصر در گفت وگو با فارس: ترس ...