مطالب مرتبط:
دوشنبه، 20 شهریور 1391 ساعت 11:10

شیخ طریقت صوفی مصر در گفت وگو با فارس: ترس ...


شیخ احمد عبدالعال از بزرگترین رهبران صوفی صاحب طریقت احمدی خلیلی مصر گفت ترس از گسترش مذهب شیعه در مصر داستان ساخته و پرداخته رژیم مبارک درراستای طرح آمریکایی-صهیونیستی ایرا ن هراسی در منطقه است.


- شیخ احمد عبدالعال از رهبران طریقت صوفی احمدی خلیلی، عضو سابق مجلس الشعب(پارلمان) و نایب رییس حزب ملی مصر در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در قاهره، خواستار اتحاد بین سنی و شیعه و صوفی در راستای خدمت به قضایای اسلامی در منطقه شد.


وی تاکید کرد که اختلاف بین سنی و شیعه و صوفی آنگونه که برخی ها گمان می کنند اختلاف عقایدی نیست بلکه اختلاف سیاسی است که در نتیجه رفتارهای رژیم های سابق به صورت اختلاف عقایدی تبلور پیدا کرده است.


وی همچنین تصریح کرد که ترس از گسترش مذهب شیعه در مصر داستان ساخته و پرداخته رژیم مبارک در راستای طرح آمریکایی-صهیونیستی ایرا ن هراسی در منطقه بوده است.


      ****متن کامل این مصاحبه به شرح ذیل است**** فارس: در ابتدا بفرمایید نظر شما درباره طرح ابتکاری یکی از ائمه صوفی درباره اتحاد بین شیعی و سنی و صوفی در مصر چیست؟ اولا این یک طرح بسیار خوبی است و همه ما باید از این طرح بهره ببریم و سعی کنیم صفوف امت اسلامی در مقابله با دشمن خارجی را متحد کنیم و آتش فتنه ای که ممکن است بین سنی و شیعه یا صوف

آخرین مطالب:
نیروهای عراقی محاصره منطقه" آمرلی" را شکستند
بازتاب های پیروزی مقاومت در غزه
در پاکستان عزای عمومی اعلام شد
واکنش ظریف به تحریم های جدید آمریکا
مذاکرات سخت و پیچیده ترشد/ رفتارهای متضاد آمریکا ناشی ازافزایش قدرت ایران است/نباید خودمان را نیازمند مذاکره نشان دهیم
پایگاه خبری دسیدنت وییس گزارش کرد آشکار شدن رنگ اصلی آمریکا/ بازی کثیف آمریکا با حربه تحریم و بحران سازی / ایران از حق خود عقب نشینی نخواهد کرد
آتش بس همچنان ادامه دارد
تظاهرات هزاران آلمانی در اعتراض به جاسوسی اطلاعاتی دولت مرکل
آنکارا با جاسوسی برلین مقابله به مثل کند
اعتراض کره شمالی به طنز هسته ای انگلیس

شیخ طریقت صوفی مصر در گفت وگو با فارس: ترس ...

شیخ طریقت صوفی مصر در گفت وگو با فارس: ترس ...