جام جهانی
مطالب مرتبط:
یکشنبه، 12 شهریور 1391 ساعت 15:41

میزان بارندگی در خراسان جنوبی نصف متوسط ...


مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی با اشاره به متوسط بارندگی در خراسان جنوبی که حدود 130 میلیمتر در سال است، گفت: این میزان نصف متوسط بارندگی کشور است و این استان جزء سه استانی محسوب می شود که کمترین منابع آبی را دارد.


به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان جنوبی، غلامرضا غلامرضایی صبح امروز 12 شهریور جاری در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینکه در خراسان جنوبی هیچ رودخانه دائمی وجود ندارد و تامین آب مورد نیاز استان تنها از طریق سفره های آب زیرزمینی صورت می گیرد، تلاش در راستای استفاده هرچه بیشتر و بهتر از این منابع محدود را امری ضروری دانست.


وی از جمله اقدامات شرکت آب منطقه ای در این راستا را ساخت سدهای تغذیه مصنوعی برای کنترل سیلابهای فصلی و نفوذ آن به سفره های آب زیرزمینی برشمرد.


مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی با اشاره به سدهای "اسدیه" درمیان، "حاجی آباد" قاین و "شهید پارسا" سرایان به عنوان سدهای ذخیره ای استان، تصریح کرد: سد فرخی قاین در سال جاری و سد سیاهو سربیشه نیز در سال آینده به بهره برداری می رسد.


غلامرضایی خاطر نشان کرد: طرح انتقال آب به خراسان جنوبی که در سفرهای استانی هیأت دولت مطرح شد، توسط وزرارت نیرو در دست بررسی است تا با محقق شدن آن و با توجه به نیاز آبی اس

آخرین مطالب:
ساخت دستگاه میکس مواد با انرژی مصرفی کم/ کاربرد در صنایع غذایی
فناوری های نوین در خدمت استخراج نفت/ ابداع دستگاهی برای برگرداندن میادین نفتی به حالت طبیعی
رکورد جدید مصرف بنزین پس از گام دوم هدفمندی
تخلیه و بارگیری 23 میلیون تن کالا دربنادر بوشهر
«لوفت هانزا» پرواز تهران-فرانکفورت را 24 ساعت عقب انداخت
نمره منفی خودروهای داخلی در کدام بخش است؟
شیب تند کاهش نرخ باروری در ایران
رشد 4 برابرب پرداخت های موبایل نسبت به پرداختهای متعارف
اوج مصرف برق حدود 1100 مگاوات کاهش یافت
نرخ برابری ارزهای رایج جهانی در بازارهای امروز آسیا

میزان بارندگی در خراسان جنوبی نصف متوسط ...

میزان بارندگی در خراسان جنوبی نصف متوسط ...