مطالب مرتبط:
دوشنبه، 6 شهریور 1391 ساعت 02:08

بهترین راه درمان کبد چرب


یک فوق تخصص گوارش و کبد کاهش وزن و ورزش را بهترین روش درمانی کبد چرب دانست و افزود: مصرف یک رژیم غذایی سالم و متعادل می تواند به کاهش خطر بروز چربی کبدی کمک کند.


- به نقل از وب دا، دکتر محسن آخوندی با بیان این که بیماری کبد چرب از 60 سال پیش مورد توجه قرار گرفته است، اظهارداشت: از سال 1980 کبد چرب همراه با التهاب به نام استاتوهپاتیت تعریف شده است.


وی ادامه داد: با توجه به افزایش چاقی در جوامع انتظار می رود کبد چرب به همراه التهاب در ایران و دنیا افزایش یابد به طوری که بر اساس آمار موجود در امریکا و اروپا بین 20-14 درصد افراد به کبد چرب مبتلا هستند.


دکتر آخوندی با بیان این مطلب که اصلاحا کبد چرب به همراه التهاب را NASH می گویند، گفت: در جوامع نامبرده کبد چرب همراه با التهاب 3درصد همراه است.


عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد تصریح کرد: کبد چرب به همراه التهاب که در 40درصد موارد فیبروز کبدی در آن دیده می شود باعث تخریب کبد و به اصطلاح سیروز کبدی می شود.


وی با اشاره به این مطلب که این بیماری در مراحل اولیه بدون علامت است افزود: اغلب بیماران با افزایش آنزیم های کبدی که در خون قابل تشخیص هستند متوجه بیماری خود می شوند.


دکتر آخوندی ادامه داد: بیماری کبد چرب در مراحل پیشرفته دچار خستگی، درد مبهم در قسمت راست و فوقانی شکم می شوند.


آخرین مطالب:
دزدان خوشمزه جوانی را بشناسید
چند خوردنی برای تقویت استخوان های بدن
شش روش طبیعی سفید کردن دندان ها
سوسیس و کالباس با ضایعات مرغ!
لایه ازن در مسیر ترمیم قرار گرفت
وزارت بهداشت: برای سیگار مجوز نمی دهیم
نسخه های پاییزی طب سنتی
توصیه های امام رضا علیه السلام برای مهر ماه
استخدام بازاریاب تجهیزات پزشکی  27 شهریور 93
ده اشتباه پدر و مادر های جوان

بهترین راه درمان کبد چرب

بهترین راه درمان کبد چرب