جام جهانی
مطالب مرتبط:
دوشنبه، 6 شهریور 1391 ساعت 02:08

بهترین راه درمان کبد چرب


یک فوق تخصص گوارش و کبد کاهش وزن و ورزش را بهترین روش درمانی کبد چرب دانست و افزود: مصرف یک رژیم غذایی سالم و متعادل می تواند به کاهش خطر بروز چربی کبدی کمک کند.


- به نقل از وب دا، دکتر محسن آخوندی با بیان این که بیماری کبد چرب از 60 سال پیش مورد توجه قرار گرفته است، اظهارداشت: از سال 1980 کبد چرب همراه با التهاب به نام استاتوهپاتیت تعریف شده است.


وی ادامه داد: با توجه به افزایش چاقی در جوامع انتظار می رود کبد چرب به همراه التهاب در ایران و دنیا افزایش یابد به طوری که بر اساس آمار موجود در امریکا و اروپا بین 20-14 درصد افراد به کبد چرب مبتلا هستند.


دکتر آخوندی با بیان این مطلب که اصلاحا کبد چرب به همراه التهاب را NASH می گویند، گفت: در جوامع نامبرده کبد چرب همراه با التهاب 3درصد همراه است.


عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد تصریح کرد: کبد چرب به همراه التهاب که در 40درصد موارد فیبروز کبدی در آن دیده می شود باعث تخریب کبد و به اصطلاح سیروز کبدی می شود.


وی با اشاره به این مطلب که این بیماری در مراحل اولیه بدون علامت است افزود: اغلب بیماران با افزایش آنزیم های کبدی که در خون قابل تشخیص هستند متوجه بیماری خود می شوند.


دکتر آخوندی ادامه داد: بیماری کبد چرب در مراحل پیشرفته دچار خستگی، درد مبهم در قسمت راست و فوقانی شکم می شوند.


آخرین مطالب:
کلکسیونی از بیماری های مرگبار نتیجه شیرجه زدن در آب آلوده
3 روش کلیدی برای درمان اضطراب
ورزش عوارض افسردگی را از بین می برد
سرطان کلیه، کشنده ترین بیماری دستگاه ادراری
سرطان کلیه، کشنده ترین بیماری دستگاه ادراری
مرگبارترین ضدآفتاب های خانگی
تشخیص اشتباه پزشک منجر به طلاق شد
حقایقی درباره دستبند های مسی بر بدن از زبان متخصصین
متاستاز چیست؟
نوشابه باعث بوی بد دهان می شود

بهترین راه درمان کبد چرب

بهترین راه درمان کبد چرب