مطالب مرتبط:
دوشنبه، 23 مرداد 1391 ساعت 09:31

تاثیر تشویق در رشد هوش کودک


والدین با تشویق هر گام کوچک کودک می ‎توانند نقش مهمی در رشد هوش وی داشته باشند.


"زینب شکوری"، در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه زنجان، افزود: هوش از دیدگاه دیوید وکسلر روان شناس به معنای ظرفیت کلی یک شخص برای منطقی فکر کردن و برخورد مؤثر با محیط است و در واقع توانایی یادگیری و کاربرد مهارت های لازم برای سازگاری با نیازهای جامعه و فرهنگ است و از نظر روان شناسان، هوش یک مفهوم چند بعدی دارد.


وی از هوش دیداری و فضایی به عنوان یکی از انواع هوش خبر داد و تصریح کرد: این نوع از هوش، گرایش تفکر در مورد تصاویر است و مفهوم دیگر هوش، هوش کلامی و زبانی است که توانایی استفاده از کلام و زبان در این افراد بالاتر از افراد عادی بوده و این افراد می توانند سخن وران خوبی باشد.


این روان شناساظهار کرد: بعد دیگر هوش، هوش منطقی و زبانی است که این افراد از استدلال منطقی خوبی برخوردار هستند و هوش بدنی و جنبشی از دیگر ابعاد هوش است که این افراد توانایی کنترل ماهرانه بدن خود را دارند که افراد آکروباتیک از این دسته از افراد هستند.


وی از دیگر ابعاد هوش به هوش درون فردی اشاره کرد و اذعان کرد: این افراد می توانند ارتباط بسیار قوی با اطرافیان خود برقرار کنند و هوش درون فردی از دیگر مفاهیم هوش است که این افراد درک بالایی از

آخرین مطالب:
"بمباران" راه حل درستی برای مبارزه با تروریسم نیست/ روی میز ایران منطق، مذاکره، استدلال و تعامل است/ ناکامی غرب در مبارزه با تروریسم
پشت صحنه کلاه قرمزی/ عکس
حجاب در کشورهای مختلف جهان‎/ تصاویر
جنتی: نفرین بر کسانی که فتنه را قبول ندارند!
گزارش اتهامات آژانس را دریافت نکرده ایم
سوابق علمی و استخدامی 74 مدیر برکنار شده نفتی - زنگنه بی سوادها را برکنار کرد؟
سازمان میراث فرهنگی شرایط مقابله با هر نوع تهدیدی را دارد
نباید به اسم اعتدال نیروهای مومن را کنار بزنیم/ هرکس نپذیرد فتنه خط قرمز است باید در اعتقادش به ولایت فقیه شک کرد
پایان جشنواره خاطره نویسی دفاع مقدس اردبیل
برخی وزارتخانه ها انقلابی ها را به اسم بی سواد اخراج می کنند/ عربستان شعبه ای از اسراییل است

تاثیر تشویق در رشد هوش کودک

تاثیر تشویق در رشد هوش کودک