مطالب مرتبط:
دوشنبه، 23 مرداد 1391 ساعت 09:31

تاثیر تشویق در رشد هوش کودک


والدین با تشویق هر گام کوچک کودک می ‎توانند نقش مهمی در رشد هوش وی داشته باشند.


"زینب شکوری"، در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه زنجان، افزود: هوش از دیدگاه دیوید وکسلر روان شناس به معنای ظرفیت کلی یک شخص برای منطقی فکر کردن و برخورد مؤثر با محیط است و در واقع توانایی یادگیری و کاربرد مهارت های لازم برای سازگاری با نیازهای جامعه و فرهنگ است و از نظر روان شناسان، هوش یک مفهوم چند بعدی دارد.


وی از هوش دیداری و فضایی به عنوان یکی از انواع هوش خبر داد و تصریح کرد: این نوع از هوش، گرایش تفکر در مورد تصاویر است و مفهوم دیگر هوش، هوش کلامی و زبانی است که توانایی استفاده از کلام و زبان در این افراد بالاتر از افراد عادی بوده و این افراد می توانند سخن وران خوبی باشد.


این روان شناساظهار کرد: بعد دیگر هوش، هوش منطقی و زبانی است که این افراد از استدلال منطقی خوبی برخوردار هستند و هوش بدنی و جنبشی از دیگر ابعاد هوش است که این افراد توانایی کنترل ماهرانه بدن خود را دارند که افراد آکروباتیک از این دسته از افراد هستند.


وی از دیگر ابعاد هوش به هوش درون فردی اشاره کرد و اذعان کرد: این افراد می توانند ارتباط بسیار قوی با اطرافیان خود برقرار کنند و هوش درون فردی از دیگر مفاهیم هوش است که این افراد درک بالایی از

آخرین مطالب:
حذف عنوان آیت الله از صدر سایت رسمی آیت الله سیستانی
موحدی کرمانی: خداوند عمر تقوا پیشگان را زایل نخواهد کرد
بازنویسی قرآن کریم و حذف برخی از آیات!
پاسخ احمدی نژاد به شایعه پرداخت وام های کلان به اطرافیانش
تحویل غزه به محمودعباس و خلع سلاح مقاومت توهم است
سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو عنوان کرد ایران خواهان حل و فصل مناقشه قره باغ از طریق مسالمت آمیز و در چارچوب تمامیت ارضی آذربایجان است
امام جمعه برازجان: مدعیان حقوق بشر عوام فریبی می کنند
مراسم سالگرد ارتحال آیت اله مروجی در کوهدشت برگزار شد
خبرگزاری مهر در خراسان رضوی منعکس کننده دغدغه های جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی باشد
امام جماعت بزرگترین مسجد سینک یانگ چین ترور شد

تاثیر تشویق در رشد هوش کودک

تاثیر تشویق در رشد هوش کودک