جام جهانی
مطالب مرتبط:
جمعه، 13 مرداد 1391 ساعت 10:21

علل تنبلی تخمدان


تنبلی تخمدان اصطلاحی عامیانه است و بسیاری از زنان با این مشکل مواجه هستند.


این عارضه شامل تخمدان هایی می شود که به دلایل مختلفی از کار افتادهاند یائسگی زودرس، - تنبلی تخمدان اصطلاحی عامیانه است و بسیاری از زنان با این مشکل مواجه هستند.


این عارضه شامل تخمدان هایی می شود که به دلایل مختلفی از کار افتاده اندیائسگی زودرس، توقف رشد تخمدان ها و قاعدگی 2 الی 3 ماه یک بار از جمله موارد تنبلی تخمدان است.


 گاهی دختران به دلیل تولید نشدن محرکه ای برای رشد تخمدان از سوی مغز، عادت ماهیانه نمی شوند که به آن آمنوره می گویند و عده ای دیگر با این که تخمدان دارند، ولی سلول های تولید مثل در آن ها شکل نیافته و در نتیجه اوایل بلوغ یا پس از چند سال با قطع ناگهانی قاعدگی مواجه می شوند که به آن یائسگی زودرس گفته می شود که می تواند به دلیل ژنتیک، جراحی یا اشعه درمانی باشد.


اگر به تخمدان افرادی که تحت درمان اشعه درمانی هستند اهمیت داده نشود، آن ها رو به تنبلی می روند و بعدها قطع عملکرد(تولید تخمک) در آن ها رخ می دهد.


 تنبلی تخمدان به 2 بخش تخمدان های پلی کیستیک و تخمدان های مولتی کیستیک تقسیم می شود که در تخمدان های پلی کیستیک، قاعدگی ها نامنظم و به صورت هر 2 الی 3 ماه یک بار رخ می دهد که چاقی و رویش موهای زائد نیز از علائم آن محسوب می شود.


آخرین مطالب:
بهترین زمان خوردن هندوانه
صدمه مغزی این آدم ها را هنرمند کرد! +تصاویر
چرا نباید بعد از ماه رمضان پرخوری کنیم؟
پذیرش دانشجو در دانشکده داروسازی برای نخستین بار/ اولویت با رتبه های بالای 9000
بعد از رمضان پرخوری نکنید
نقش مهم ماساژ در کاهش استرس
مسئولان نینوا از احتمال شیوع بیماری­ های ناشی از آب آلوده نگران هستند
پرخوری بعدماه رمضان موجب سوء هاضمه و آسیب به دستگاه گوارش می شود
مسئولان نینوا از احتمال شیوع بیماری­ های ناشی از آب آلوده نگران هستند
بعد از رمضان پرخوری نکنید

علل تنبلی تخمدان

علل تنبلی تخمدان