مطالب مرتبط:
جمعه، 13 مرداد 1391 ساعت 10:21

علل تنبلی تخمدان


تنبلی تخمدان اصطلاحی عامیانه است و بسیاری از زنان با این مشکل مواجه هستند.


این عارضه شامل تخمدان هایی می شود که به دلایل مختلفی از کار افتادهاند یائسگی زودرس، - تنبلی تخمدان اصطلاحی عامیانه است و بسیاری از زنان با این مشکل مواجه هستند.


این عارضه شامل تخمدان هایی می شود که به دلایل مختلفی از کار افتاده اندیائسگی زودرس، توقف رشد تخمدان ها و قاعدگی 2 الی 3 ماه یک بار از جمله موارد تنبلی تخمدان است.


 گاهی دختران به دلیل تولید نشدن محرکه ای برای رشد تخمدان از سوی مغز، عادت ماهیانه نمی شوند که به آن آمنوره می گویند و عده ای دیگر با این که تخمدان دارند، ولی سلول های تولید مثل در آن ها شکل نیافته و در نتیجه اوایل بلوغ یا پس از چند سال با قطع ناگهانی قاعدگی مواجه می شوند که به آن یائسگی زودرس گفته می شود که می تواند به دلیل ژنتیک، جراحی یا اشعه درمانی باشد.


اگر به تخمدان افرادی که تحت درمان اشعه درمانی هستند اهمیت داده نشود، آن ها رو به تنبلی می روند و بعدها قطع عملکرد(تولید تخمک) در آن ها رخ می دهد.


 تنبلی تخمدان به 2 بخش تخمدان های پلی کیستیک و تخمدان های مولتی کیستیک تقسیم می شود که در تخمدان های پلی کیستیک، قاعدگی ها نامنظم و به صورت هر 2 الی 3 ماه یک بار رخ می دهد که چاقی و رویش موهای زائد نیز از علائم آن محسوب می شود.


آخرین مطالب:
سه عاملی که سلامت ایرانی ها را به خطر می اندازد
سه عاملی که سلامت ایرانی ها را به خطر می اندازد
اثرات مفید چای اولونگ
برای چربی سوزی، چربی بخورید!
رشد ترسناک روده خارج از بدن این کودک + تصاویر
عامل انسداد جریان خون در رگ
چرا کراهت پنیر با گردو از بین می رود؟
مرحله دوم طرح تحول نظام سلامت – گسترش طرح پزشک خانواده
بیماری دردناک یک نوزاد چینی / تصاویر
زنی در آستارا 3 کلیه سالم دارد

علل تنبلی تخمدان

علل تنبلی تخمدان