مطالب مرتبط:
جمعه، 13 مرداد 1391 ساعت 09:21

علل تنبلی تخمدان


تنبلی تخمدان اصطلاحی عامیانه است و بسیاری از زنان با این مشکل مواجه هستند.


این عارضه شامل تخمدان هایی می شود که به دلایل مختلفی از کار افتادهاند یائسگی زودرس، - تنبلی تخمدان اصطلاحی عامیانه است و بسیاری از زنان با این مشکل مواجه هستند.


این عارضه شامل تخمدان هایی می شود که به دلایل مختلفی از کار افتاده اندیائسگی زودرس، توقف رشد تخمدان ها و قاعدگی 2 الی 3 ماه یک بار از جمله موارد تنبلی تخمدان است.


 گاهی دختران به دلیل تولید نشدن محرکه ای برای رشد تخمدان از سوی مغز، عادت ماهیانه نمی شوند که به آن آمنوره می گویند و عده ای دیگر با این که تخمدان دارند، ولی سلول های تولید مثل در آن ها شکل نیافته و در نتیجه اوایل بلوغ یا پس از چند سال با قطع ناگهانی قاعدگی مواجه می شوند که به آن یائسگی زودرس گفته می شود که می تواند به دلیل ژنتیک، جراحی یا اشعه درمانی باشد.


اگر به تخمدان افرادی که تحت درمان اشعه درمانی هستند اهمیت داده نشود، آن ها رو به تنبلی می روند و بعدها قطع عملکرد(تولید تخمک) در آن ها رخ می دهد.


 تنبلی تخمدان به 2 بخش تخمدان های پلی کیستیک و تخمدان های مولتی کیستیک تقسیم می شود که در تخمدان های پلی کیستیک، قاعدگی ها نامنظم و به صورت هر 2 الی 3 ماه یک بار رخ می دهد که چاقی و رویش موهای زائد نیز از علائم آن محسوب می شود.


آخرین مطالب:
بهترین خوراکی ها برای داشتن چشمانی زیبا و سالم
کم کاری تیرویید چیست؟
توصیه ها در مورد نوشیدن انواع چای
پیام وزیر بهداشت به مناسبت هفته دفاع مقدس
شایعترین سرطان در میان زنان ایرانی
پیام وزیر بهداشت به مناسبت هفته دفاع مقدس دوران 8 سال دفاع مقدس، پشتوانه ای مستحکم از جوانمردی، شهامت و ایثار برای کشور است
عوارض و فواید مکمل های ورزشی؛ واقعیت ها در مقابل تخیلات
کارگروه تخصصی گردشگری سلامت برگزار شد
دانشگاه علوم پزشکی مشهد؛ دومین مرکز کشور در انجام عمل های پیچیده پیوند مغز استخوان
تولید انبوه داروی گیاهی ضد قارچ از سیاه دانه

علل تنبلی تخمدان

علل تنبلی تخمدان