جام جهانی
مطالب مرتبط:
جمعه، 13 مرداد 1391 ساعت 10:21

علل تنبلی تخمدان


تنبلی تخمدان اصطلاحی عامیانه است و بسیاری از زنان با این مشکل مواجه هستند.


این عارضه شامل تخمدان هایی می شود که به دلایل مختلفی از کار افتادهاند یائسگی زودرس، - تنبلی تخمدان اصطلاحی عامیانه است و بسیاری از زنان با این مشکل مواجه هستند.


این عارضه شامل تخمدان هایی می شود که به دلایل مختلفی از کار افتاده اندیائسگی زودرس، توقف رشد تخمدان ها و قاعدگی 2 الی 3 ماه یک بار از جمله موارد تنبلی تخمدان است.


 گاهی دختران به دلیل تولید نشدن محرکه ای برای رشد تخمدان از سوی مغز، عادت ماهیانه نمی شوند که به آن آمنوره می گویند و عده ای دیگر با این که تخمدان دارند، ولی سلول های تولید مثل در آن ها شکل نیافته و در نتیجه اوایل بلوغ یا پس از چند سال با قطع ناگهانی قاعدگی مواجه می شوند که به آن یائسگی زودرس گفته می شود که می تواند به دلیل ژنتیک، جراحی یا اشعه درمانی باشد.


اگر به تخمدان افرادی که تحت درمان اشعه درمانی هستند اهمیت داده نشود، آن ها رو به تنبلی می روند و بعدها قطع عملکرد(تولید تخمک) در آن ها رخ می دهد.


 تنبلی تخمدان به 2 بخش تخمدان های پلی کیستیک و تخمدان های مولتی کیستیک تقسیم می شود که در تخمدان های پلی کیستیک، قاعدگی ها نامنظم و به صورت هر 2 الی 3 ماه یک بار رخ می دهد که چاقی و رویش موهای زائد نیز از علائم آن محسوب می شود.


آخرین مطالب:
بایدها و نبایدهای تغذیه ای مادران باردار
کمبود آهن مادران باردار و آسیب به حافظه دوران جوانی کودکان
کشف پودرهای نیروزای غیرمجاز با هولگرام وزارت بهداشت
سیگار مهم ترین عامل ابتلا به سرطان مثانه
افراد روزه دار در مقایسه با دیگران این برتری ها را دارند
آیا زنان واقعا پُرچانه ترند؟
ویدئو؛ بالوتلی در حال مطالعه کتاب زلاتان
درمان دندان درد شدید با روشی فوق العاده
موفقیت نسبی دانشمندان در درمان ایدز
معجزه روغن زیتون در کاهش اثرات آلودگی هوا

علل تنبلی تخمدان

علل تنبلی تخمدان