مطالب مرتبط:
چهارشنبه، 14 تیر 1391 ساعت 16:26

عربستان در حال دستیابی به سلاح هسته ای است


هنگامی که جو بیشتر رسانه ای و تحلیلی در سراسر دنیا، بدون هیچ گونه سند و مدرکی بر ادعای تلاش ایران برای دستیابی به سلاح هسته ای استوار شده، عربستان سعودی آشکارا عزم خود را برای دستیابی به چنین سلاحی جزم کرده است.


- به گزارش سایت قطره و به نقل ازتابناک ، منابع نظامی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی فاش کرده اند که عربستان سعودی، همزمان در تلاش برای خرید موشک های بالستیک و همچنین کلاهک های هسته ای است و می خواهد با این گونه خرید ها، راه خود را برای تبدیل شدن به یک کشور دارای سلاح هسته ای هموار کند.


به گزارش سایت قطره و به نقل ازاین منابع، هم اکنون در پکن، نمایندگان سعودی در حال مذاکره برای خرید موشک های بالستیک Dong-Fen 21 هستند؛ ناتو این موشک ها را CSS-5 می نامد.


بر پایه این گزارش، چین موافقت اصولی خود را با این خرید اعلام کرده و همچنین می خواهد یک پایگاه عملیاتی را بدین منظور در نزدیکی ریاض بسازد.


هم راستا با این خبر، گفته می شود، سال گذشته نیز عربستان سعودی در پی دستیابی به توافقی با پاکستان بوده کهبر مبنای آن، بتواند یک کلاهک هسته ای قابل بهره برداری در موشک بالستیک را از این کشور خریداری کند.


این گزارش ها در حالی مطرح می شوند که پیش از این نیز، اخباری مبنی بر تمایل عربستان برای دستیابی به سلاح هسته ای منتشر شده بود؛ بهانه ای که مقامات سعودی برای توجیه این امر مطرح کرده اند، در

آخرین مطالب:
پاسخ گروه آوازی تهران گزارش ایسنا
چرا وهابیون به دنبال اشغال مشهد مقدس هستند؟!
استخدام کارمند فروش | 30 مرداد 93
استخدام استانداری همدان سال 93 (استخدام جدید)
چرا مدیران گردشگری به ویژگی های محیطی مقصد توجهی نمی کنند؟
استخدام استانداری همدان سال 93 (استخدام جدید)
جمیله کدیور خطاب به فرجی دانا: چرا گفتی فتنه؟!
خبرنگاران بیمه تکمیلی می شوند
رییس نظام پزشکی آمل خبر داد هزینه 600 میلیارد ریالی ساخت و تجهیز بیمارستان فوق تخصصی شمال
دیدار وزیر امور خارجه کنیا با "ظریف" + تصاویر

عربستان در حال دستیابی به سلاح هسته ای است

عربستان در حال دستیابی به سلاح هسته ای است