مطالب مرتبط:
چهارشنبه، 24 خرداد 1391 ساعت 13:47

سلول های بنیادی تا 17 روز پس از مرگ انسان، ...


محققان انستیتو پاستور پاریس موفق به کشف و شناسایی سلول های بنیادی زنده در اجساد انسان بعد از گذشت 17 روز از مرگ شده اند - سلول های بنیادی تا 17 روز پس از مرگ انسان، زنده باقی می مانند" سلامت > تحقیقات - همشهری آنلاین: محققان انستیتو پاستور پاریس موفق به کشف و شناسایی سلول های بنیادی زنده در اجساد انسان بعد از گذشت 17 روز از مرگ شده اند به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، برخی محققان مدعی شده بودند که سلول های بنیادی" می توانند حداکثر پس از دو روز از مرگ در جسد انسان به حیات خود ادامه دهند، اما بیشتر دانشمندان امکان ادامه حیات سلول های بنیادی در جسد انسان را به دلیل کاهش سطح اکسیژن ومواد غذایی مورد نیاز تقریبا غیر ممکن اعلام کرده بودند.


اما تحقیقات صورت گرفته توسط تیم تحقیقاتی انستیتو پاستور پاریس به سرپرستی فابریس شریتا متخصص بافت شناسی و با همکاری دکتر تاجبخش نشان می دهد، سلول های بنیادی می توانند در محیط بدون اکسیژن جسد، تا 17 روز زنده بمانند.


اجساد مورد بررسی در دمای چهار درجه سانتیگراد برای پوسیدگی و فساد قرار داده شدند و محققان موفق به کشف سلول های بنیادی از عضله اسکلتی بدن شدند.


پروفسور شریتاخاطر نشان می کند: ما در یک دوره 17 روزه اجساد را مورد بررسی قرار دادیم و دیدیم این امکان وجود دارد که سلول های بنیادی بتوانند بیش از این نیز در ج

آخرین مطالب:
ایران اتهامات مبهم و ساختگی درباره ابعاد نظامی برنامه هسته ای خود را رد کرد
انتقال آب دریای خزر به استان سمنان طرحی فرا منطقه ای
ترویج نماز در بین اصناف نیازمند فرهنگ سازی است/ با بستن مغازه ها مشکل حل نمی شود
مراسم رونمایی از کتاب تکاوران نیروی دریایی در خرمشهر
عکاسی با چندمیلیون تصویر از امام و شهدا + عکس
نظر هاشمی درباره مذاکرات هسته ای
استفاده اصولی ازفن آوری های ارتباطی ، لازمه پیشرفت است
ثبت نام نخستین دوره تخصصی تربیت مربی حفظ مفهومی قرآن
نوآوری ها، علوم و فنون جدید از جمله نیازهای اساسی جامعه است
فرازی از زندگی شهید قربانعلی نبی قنبری

سلول های بنیادی تا 17 روز پس از مرگ انسان، ...

سلول های بنیادی تا 17 روز پس از مرگ انسان، ...